GALVO
Long

Prezes GALVO komentuje najważniejsze kwestie związane ze spółką!

Prezes Galvo komentuje kwestie fundamentalne, operacyjne i strategiczne

Podczas listopadowej rozmowy z Ryszardem Szczepaniakiem – Prezesem Zarządu Galvo S.A. w studiu Comparic24.TV zostały poruszone bardzo istotne kwestie w czterech kluczowych obszarach, związanych ze spółką galwaniczną notowaną na rynku giełdowym NewConnect. Zapraszamy do krótkiej lektury najważniejszych wypowiedzi Prezesa.

O tym czy Galvo jest polskim high-techem, a jeżeli tak to dlaczego?
„Jesteśmy typowym przedstawicielem przedsiębiorstwa wiedzy, ponieważ nasza produkcja i nasze działania, które realizujemy wspólnie bardzo często z naszymi kontrahentami, opierają się na unikalnej wiedzy jednostkowej i wypracowanym know-how przez inżynierów pracujących w naszej spółce. Patrząc na naszą firmę trzeba patrzeć przede wszystkim przez ten pryzmat, że jest to grupa doświadczonych specjalistów, która spotyka się z bardzo różnymi rozwiązaniami i jest na bieżąco zarówno pod kątem swojej wiedzy, jak i technologii którymi się posługujemy”.

„Mamy szereg zleceń z rynku, które są rozwiązaniami indywidualnymi, nad którymi pracujemy bądź indywidualnie jako spółka Galvo bądź często też we współpracy z przedsiębiorstwami, które dane projekty przygotowują. Zarówno doradzamy i dzielimy się naszą wiedzą ze względów czysto technologicznych, jak również reagujemy na indywidualne zapotrzebowania naszych klientów”.

„Jestem dumny, że nasza firma zatrudnia tak wyspecjalizowane osoby na każdym szczeblu operacyjnym. Mam na myśli zarówno część produkcyjną, gdzie pracują specjaliści w dziedzinie elektrochemii i osoby wykształcone kierunkowo, pracowników laboratorium i technologów, osoby z działu sprzedaży i zakupów, gdzie kluczowa jest rozległa wiedza techniczna, jak również choćby pracowników administracji i działu jakości, którzy także mają rozległą wiedzę oraz korzystają z międzynarodowych źródeł i świetnie komunikują się nie tylko w języku angielskim. Takie środowisko ludzi to gwarancja siły i stabilności naszej firmy i ono wskazuje właśnie, że jesteśmy podmiotem wiedzy i przedsiębiorstwem typu high-tech”.

O uwarunkowaniach rynkowych
„Pracujemy dla wielu przedsiębiorstw międzynarodowych, które mają rozbudowane działy badań i rozwoju i które poszukują teraz nowych rozwiązań w kierunkach, które są obecnie niezwykle popularne jak choćby energetyka. Zawsze jest za mało prądu, zawsze jest potrzeba modernizacji sieci przesyłowych oraz poszukiwania nowych i efektywniejszych technologii. My, jako Galvo, jesteśmy w tym rynku mocno osadzeni, co jest jednym z elementów utrwalających popyt na usługi, które świadczymy”.

„Z drugiej strony na pewno mamy trudną sytuację makroekonomiczną, a inflacja nie jest czynnikiem, który nam pomaga, gdyż jest wręcz odwrotnie. Widzimy jak wyglądają kwestie cen surowców, z czym jednak sobie radzimy, ale trzeba mieć świadomość, że w tej chwili fluktuacja i zmiany cenowe dotyczą wszystkich składników, w tym nawet tych najbardziej podstawowych. To zjawisko, z którym nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia”.

„Obecna sytuacja inflacyjna, przekładająca się na zmniejszenie siły nabywczej pieniądza, zapewne znajdzie swoje odzwierciedlenie w jeszcze większej niż dotychczas presji płacowej ze strony pracowników poszczególnych branż, co stanowi wyzwanie i z czym będzie należało się zmierzyć”.

„Na pewno, co do zasady, zapotrzebowanie na usługi galwaniczne jest stałe i ono zawsze będzie, natomiast zmianie podlega technologia, którą stosujemy. Na wspomniane zmiany wpływają liczne czynniki, wśród których wiodące są trendy ekologiczne oraz ukierunkowane na tzw. czystą produkcję i niskie oddziaływanie na środowisko naturalne. Dlatego też staramy się zawsze wybierać rzetelnych dostawców technologii, których produkt jest jakościowy i sprawdzony, co zresztą weryfikujemy poprzez testy w swoim laboratorium”.

O podążaniu ścieżką rentowności
„Cieszę się, że wracamy na ścieżkę rentowności, o czym wspomnieliśmy w jednym z naszych ostatnich raportów. Oczywiście tych czynników, które wpływają na wyniki finansowe jest więcej – począwszy od modernizacji i poprawy wydajności całej produkcji, poprzez podniesienie efektywności pracy urządzeń, a skończywszy na bardziej optymalnym dozowaniu stosowanej technologii. Z drugiej strony musieliśmy zracjonalizować i uściślić nasze podejście w zakresie zwrotów uzyskiwanych z produkcji, analizując rynek oraz rzeczywistą i niezbędną do utrzymania firmy rentowność. Takie podejście to priorytet z punktu widzenia spółki i jej akcjonariuszy. Ponadto jeszcze raz zrewidowaliśmy naszą strukturę kosztową, a dużą pracę w tym zakresie wykonał zarówno dział produkcji, jak i dział sprzedaży”.

„To co istotne to charakter naszego przedsiębiorstwa, które nastawione jest nie na pracę potokową, lecz na stałe poszukiwanie rozwiązań odpowiadających rzeczywistym potrzebom naszych klientów. Wymaga to po naszej stronie odpowiedniej precyzji działania i wspomnianego wcześniej podejścia stricte high-techowego”.

O celach operacyjnych i strategicznych oraz budowie wartości przedsiębiorstwa
„Jesteśmy niewątpliwie bardzo fundamentalnym podmiotem i to się zapewne nie zmieni, bo taka jest specyfika naszej konstrukcji i naszego działania. Jednocześnie jesteśmy przedsiębiorstwem o określonym majątku, co powoduje, że łatwo nas policzyć, wycenić i sprawdzić”.

„Bardzo chętnie zainwestujemy lub też staniemy się obiektem inwestycji kapitałowej dla podmiotu, który uzna naszą spółkę za potencjalny element alternatywnego lub komplementarnego wobec siebie biznesu”.

„Mamy zamiar także szerzej informować rynek o swoim istnieniu, również zagranicą, choć w istocie już teraz jesteśmy znanym i zatwierdzonym dostawcą w obszarze galwanizacji dla uznanych podmiotów europejskich”.

„Z całą pewnością nasze dalsze działania będą dodatkowo utwierdzały inwestorów w takim bardzo fundamentalnym podejściu, które w pierwszej kolejności zabezpiecza majątek i aktywa. Na pewno będziemy szli w kierunku bardzo ugruntowanego rozwoju, które szczególnie w przypadku takiego przedsiębiorstwa jak Galvo jest bardzo ważne. Oczywiście pojawi się także najlepsza dostępna technologia, ale ona będzie jedynie służyła dodatkowemu generowaniu wartości całej firmy, jednocześnie wzmacniając jej fundamenty i siłę oddziaływania na otoczenie technologiczne, w którym jako spółka funkcjonujemy”.

O Galvo S.A.
Galvo S.A. jest przedsiębiorstwem o charakterze usługowym. Prowadzi działalność z zakresu galwanizowania, czyli chemicznej i elektrochemicznej obróbki powierzchni metalowych. Oferuje procesy chromowania, cynkowania kwaśnego i alkalicznego, cynowania, niklowania chemicznego, fosforowania, miedziowania i inne specjalistyczne pokrycia. Wykonane powłoki spełniają funkcje ochronne oraz nadają pożądane własności techniczne np.: twardość, odporność na ścieranie, przewodność elektryczną i inne.

Galvo S.A. jest spółka publiczną, której akcje notowane są na rynku alternatywnym New Connect, prowadzonym przez warszawską Giełdę Papierów Wartościowych.
Fundamental Analysisgalvogalwanizacjakomentarzmetalenewconnect

Auch am:

Haftungsausschluss